GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 3956299
nr 395 6299
Ytterfoder
Jugend, höjd: 17 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 februari 2006
150 kr
200 kr
500 kr
850 kr
750 kr
950 kr
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.